Příběhy naší party- 5. Příbeh

28. srpna 2011 v 23:07 | Elis |  něco ke čtení
 • Příběh našeho ohroženého přátelství
  Myslím, že dost přátelství už bylo zmařeno tím, že se mezi kamarádky postavil kluk. U nás to také zkoušel, ale nepovedlo se mu to, my jsem to totiž ustály.
  Bylo to v době, když jsem byla s Pavlínou rozhádaná, ale ještě jsme se spolu bavily, už jsme však nebyly nejlepší kámošky. Mojí nejlepší kamarádkou byla (a je) Terezka. Terka se zamilovala. Byl to jeden takový fajn kluk, s rozčepýřenými vlasy a zelenýma očima. Celkem vysoký a vtipný, připadal mi milý. Nejdříve ho Terka představila jenom mě, ale později ho přivedla do party a to nebylo moc dobré… Z Davida se totiž vyklubalo pěkné kvítko…
  Nejdřív se kolem Tekry krásně točil a Terezko sem a Terezko tam… jenže potom začal byt nedochvilný a ne o par minut, ale hned o par hodin se zpožďoval… A to se Tereze nelíbilo a tak se ho na rovinu zeptala…
  "Děje se něco Davide? Poslední dobou se chováš divně, chodíš pozdě, ani za ruku mě nevezmeš a pořád chceš jezdit za Eliškou a partou… vůbec nejsme sami…"
  " No víš nechci ti lhát.." vykoktával ze sebe. "… mám tě rád, ale kdyby mi tak nepletla hlavu ta tvoje kamarádka z party… ta Andrea."
  " Cože? Andrea ti plete hlavu?"
  " No hrozně se mi líbí a já nevím kterou z vás si vybrat…" Tak tohle Terka nějak nemohla rozdýchat, ale řekla Davidovi, že mu dá čas, protože ho má ráda. A tak jezdili ti dva dál za námi do party a o tom, že je David Andreou popletený jsme věděli všichni, jenom David netušil, že to víme… Ale časem to už Andy nevydržela a Davidovi řekla, že s ním nechce nic mýt, že ona vztah nechce, a že je to od něj hnusné, že když chodí s Terkou, že kouká po jiných. A tak se David chytil za nos a poslušně se vrátil k Terce… Teda aspoň jsme si to mysleli, že se k ní vrátil proto, že ji miluje…. Jenže ouha… David začal kout pikle proti nám a vystopoval co mezi námi všemi jiskří a kvůli jakým věcem se nejčastěji hádáme. Pokusil se nás rozdělit! Začal u mě a Pavlíny. Ještě než jsme totiž začali chodit ven všichni najednou… Pavlína, Andrea, já, Tereza, Filip, Tomáš a on, zavedla se nějakým způsobem řeč na Pavlínu a já s Terkou jsme si povídaly o tom, jak se poslední dobou s Pavlou hádáme. A David chtěl vědět, co se mezi námi stalo.
  "No Pavla se za poslední dobu změnila, změnila školu a vystřídala kamarády a začala se chovat nějak jinak, prostě už to mezi námi od jedné doby není tak jak to bývalo… bývaly jsme, jako my dvě, nejlepší kámošky, pak proběhla děsná hádka a nějakou dobu jsme se spolu nebavily vůbec a teď už to není tak jako dřív." Vysvětlila sem mu… kdybych věděla kam to dojde, neřekla bych mu ani slovo…
  Jednou, když já měla rande, sešla se parta, že půjdou ven. Proč ne? Bylo hezky a teplo, končily právě prázdniny. Terka ale mohla jen na chvíli, pak se od party odpojila, čekala, že David půjde s ní, ale on tam zůstal. Brácha šel taky domů, protože ho to nějak nebavilo. No prostě se parta ten den začala postupně rozpouštět a k večeru už zůstala jen Andrea, Pavla a David. Andrea se taky rozhodla, že půjde domů a tak se stalo, že venku spolu zůstali jen ti dva. A toho David využil…
  "Hele, proč jdete s Elzou tak proti sobě?"
  "Cože?" Nechápala Pavla.
  "No, že ona o tobě říká, že jsi podrazačka a lhářka a tak podobně, že si jí zradila a že je lepší u tvých dveří radši neklepat…"
  "Co prosím? Já a lhářka? Podrazačka? Proboha ona mi zničí život!" začala jančit (já bych taky začala, jenže ono nic z toho nebyla pravda).
  Druhý den mi Pavla udělala scénu o tom, jak se k ní chovám, přes to, že sem jí opakovala, že s tím nemám nic společného, nevím, jestli to nechtěla pochopit, nebo byla fakt tak vytočená, že už jí to mozek nebral, zkrátka se naše přátelství rozpadlo úplně…
  Nejdřív mě to mrzelo a obrečela sem to, ale Andrea a ostatní mi vnikly myšlenku, jestli vůbec stojí o to bojovat o její přátelství, když se poslední dobou chovala tak jak se chovala! A tak jsem přestala bojovat a když potom přišel David z historkou o tom, že ji nic takového neřekl, že se jen zeptal, proč jsme rozhádané hloupě jsem mu uvěřila a odpustila, ale je fakt, že už jsem si na něj začala dávat pozor!
  Chvíli byl zase klid a pohoda, ale potom jsme objevily další částečky mozaiky.
  Tereze psal a vykládal, jak strašně ji miluje, mě povídal, že si myslí, že se k sobě moc nehodí a Andy dokonce napsal, že o něj Tereza nejeví moc zájmu, že i ona (Andy) se s ním obejme víckrát za týden než Terka a že kdyby Andy chtěla, tak se s Terezou rozejde, že už to stejně plánuje…
  Když se to k Tereze doneslo, ztratila trpělivost a řekla, že s tím skoncuje,domluvily jsem se, že v klubovně si Tereza moc Davida všímat nebude a že se kolem něj spíš bude motat Andy a uvidíme jak bude reagovat…. Reagoval jako sukničkář, objímal Andy a dal ji pusu a Tereze jen řekl "ahoj".
  Na vybídnutí Andrey, že by Tereza mohla mýt podezření, že se něco děje chtěl Terku obejmout a dát jí pusu, jenže ta už to nevydržela a vykřikla na něj: " Dej mi pokoj, vypadni ode mě…" Čekaly jsme, že se jí začne ptát co jí je ale on jen kývl a řek " Tak jo."
  Andy a já jsme se vypařily a ti dva zůstali sami. Rozešli se, ale David to nějak nechápal… Pořád chodil za námi. A tak ta nejhnusnější věc zůstala na mě, a já sem si jí hezky vychutnala!
  "Hele, nedochází ti to?"
  "Jako co? Že si Andrea vymýšlí?"
  "A na to si přišel kde?"
  " No nakecala Terece, že se s ní chci rozejít…"
  "Hele mlč… Na to ti podruhé neskočím… Nejsi neviňátko a Tereze si chtěl tak akorát ublížit!"
  "Hm… když myslíš…"
  "Hele asi takhle, Andy s tebou nechce nic mýt, Tereza se s tebou rozešla a nechce s tebou mluvit, Tomáš se do toho nebude plést a já mám partu tam…"
  " Jo dobrý já půjdu s váma…." No pochopili by jste to?? Mu to nedošlo…
  " Ehm… tak jinak jdi si kam chceš, ale ne s náma, my jsme parta a ty se mezi nás nepleť nemáš tu co dělat! Ahoj!" konečně se otočil. Od té doby s ním nemluvíme! Nikdo z paraty se s ním nebaví, je pravda, že jedno přátelství zruinoval úplně, ale o to přátelství se nám už bojovat nechtělo, nemělo to cenu, chtěla mu věřit tak ať mu věří… My jsme bouřku ustáli a naše parta funguje dál!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama