Příběhy naší party- 1. příběh

28. srpna 2011 v 22:27 | Elis |  něco ke čtení
Katčin Příběh
Kateřině bylo čerstvých sedmnáct let. Byla obyčejná holka a však jedna z takových, kterých je dnes velmi málo. Byla hezká, milá a usměvavá, slušně vychovaná (nekouřila, nepila, nebyla vulgární…), Romantická, trochu snílek i realista a optimismus mohla rozdávat. Módní styl měla vlastní, no zkrátka a dobře oblékala si to co se jí líbilo, bylo jí jedno co se nosí, ona nosila věci od džínsů až po krásné pruhované šaty ze šedesátých let. Milovala život a uměla si ho užívat. Vypadala taky moc hezky, dlouhé kaštanové vlasy jí lemovaly jemný obličej, který byl zdobený modrozelenýma očima a jejími rty, které nepotřebovaly vylepšovat žádným leskem. Blížilo se léto, byly už jen dva týdny do prvního Máje. Kateřina jako každý rok nebyla zamilovaná a nikdo nebyl zamilovaný do ní. Všichni jí říkali, že na lásku má ještě dost času, ale to jí nepomáhalo, měla romantickou duši a tak když viděla, jak se někde objímá nějaký pár bylo jí smutno.
Takto zamyšlená šla po ulici a tiše si pobrukovala , zrovna měla hlavu v oblacích, když vrazila do jednoho kluka od vedle z činžáku.
"Ahoj… ehm promiň nějak mi vypadlo tvoje jméno…"
" Ahoj, to nic se stává, moc se neznáme, já sem Ondra ty jsi Katka ne?"
" Jo!" Odpověděla a obdařila Ondru svým kouzelným úsměvem. Potom si začali povídat, vyměnili si telefonní čísla, domluvili se, že spolu půjdou ven, dohodli se kdy a pak to začalo…
Začali se spolu scházet, vídali se každý den, všude chodili spolu a nejradš do lesa. A když tam jednou byli a seděli naproti sobě na lavičce a moc se smáli, uvědomili si, že zítra bude první máj…Čekala, že se jednou Ondra zeptá, ale přesto jí to překvapilo, když Ondra začal mluvit : "Víš Katko, dva týdny nejsou zrovna dlouhá doba, na to, aby se dva lidi pořádně poznali, ale já sem se do tebe prostě zamiloval…"
" Já už sem se začínala bát, že to neřekneš, já sem se do tebe taky zamilovala." Najednou se oba začali třást, byl to snad důkaz jejich velké lásky?
A byl tu 1. Máj. Byli spolu a líbali se. Kata byla šťastná a pořádně si to užívala. Následující dva měsíce byly pro Kateřinu úplně kouzelné, Byla opravdu pořádně zamilovaná.
Ale potom? Chyběl už jen týden do konce školního roku, tedy do prázdnin. V pondělí se pohádala se svou nejlepší kamarádkou, v úterý jí umřel pes a ve středu… Ondřeje dlouho neviděla a on za ní přišel, ale se správou, kterou nechtěla slyšet. Vyšli ven a on začal mluvit: " Kačko, jsi opravdu moc fajn, ale já no víš chtěl bych se s tebou rozejít…" Bum! Katku to ranilo, slzy jí vhrkly do očí.
Rozběhla se. Zapomněla, že je před ní cesta a zapomněla se ohlédnout a vrazilo do ní auto. Přeletěla přes cestu a spadla na složené lešení. Tyčka jí proletěla hrudníkem, začala hrozně krvácet, protože si o něco ostrého pořezala ruku a přetrhla si tepnu, i přes to, že Ondřej zavolal záchranku, nemohl jí pomoct opravdu moc krvácela. Najednou přišla bouřka. Blesky křižovaly oblohu, jako biče, vypadalo to, že obloha odráží její náladu, její smutek i neštěstí a najednou, z ničeho nic se jí začala před očima zjevovat Ondrova tvář, nahrnuly se jí slzy do očí. ( To bolestí, řekl později doktor i když necítila bolest). Myslela na něj a volala jeho jméno: " Ondro! Ondro!" On tam byl, ale ona o tom nevěděla, nevnímala, protože ztratila příliš krve. Ondra k ní mluvil.
" Katko, Katko, Vydrž počkej!" ale ona nepočkala, odcházela a už se nesmí vrátit.Potom se jí před očima začali zjevovat koně. Zavřela oči a nechala se nést pryč od ostatních, od bolesti a neštěstí. Byla šťastná a šťastná zůstala. Zemřela.To je trochu moc dramatické ne? A taky že to tak nebylo, jen sem chtěla vědět, jak se budete tvářit…
Tak jo a teď jak to bylo doopravdy: Srazilo jí auto a ona se praštila do hlavy, Ondra k ní běžel a zavolal záchranku než záchranka přijela Katka se probrala. Asi po dvou dnech byla v pořádku a dokonce se dali s Ondrou zase dohromady.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama